آفت دهان

دکتر هومن ابراهیمی


آفت دهان یک بیماری شایع از شکل گیری مکرر زخم های خوش خیم و غیر مسری در دهان است

 

علت آن کاملا مشخص نیست، اما شامل یک پاسخ ایمنی است که توسط عوامل مختلف آغاز میشود.  این عوامل در افراد متفاوت مختلف است و ممکن است شامل کمبودهای تغذیه ای، آسیب ، استرس، تاثیرات هرمونی، آلرژی ها، استعداد ژنتیکی یا عوامل دیگر باشد

 

این زخم دوره رخ می دهد و معمولا" دوره های بهبودی در بین دوره های حملات وجود دارد در اکثر موارد، زخم ها برای مدت   7-10 روز، باقی می ماند. این زخمها در دهان ممکن است در هرجایی بروز کند ولی احتمال ایجاد در  لثه چسبنده، کام سخت و پشت زبان کمتر است 

این عارضه بسیار شایع و حدود 25% جامعه را درگیر میکند.. شروع آن اغلب در طول دوران کودکی یا نوجوانی است که برای سالها  یا حتی همیشه ممکن است ادامه داشته باشد.

بر خلاف تصور عمومی در بسیاری از موارد آفتهای دهانی درمان پذیرند و در مورد سایر موارد هم متوان با مدیریت درد ، کاهش زمان بهبودی و کاهش فرکانس از آزار این زخمهای دهانی کاست.

دکتر هومن ابراهیمی

فلوشیپ فوق تخصصی دردهای دهانی ، فکی و صورتی

 

متخصص بیماریهای دهان، فک و صورت

 

 

 

کلیه بیماری های دهان  و فک و صورت در مرکز تخصصی بیماری های دهان و فک و صورت توسط مجرب ترین پزشکان بیماری دهان و فک و صورت تشخیص و درمان می گردند. پزشکان این مرکز دکتر هومن ابراهیمی فلوشیپ فوق تخصصی دردهای فکی و صورتی و متخصص بیماریهای دهان فک و صورت و دکتر سارا پورشهیدی متخصص بیماری های دهان فک و صورت می باشند.

زمان انتشار: (4 سال قبل)